17 תלמידי תיכון – מצטייני האוניברסיטה הפתוחה

עיתון קו לחינוך

במסגרת התוכנית אקדמיה בתיכון הצטרפו השנה 17 תלמידים לרשימת המצטיינים של האוניברסיטה הפתוחה. הצעיר בניהם  צפוי לסיים תואר ראשון במתמטיקה עד גיל 16

מאת: מערכת קו לחינוך

לאחרונה הצטרפו 17 תלמידים, המשתתפים בתוכנית אקדמיה בתיכון, לרשימת מצטייני האוניברסיטה הפתוחה. זהו גידול של כ-20% במספר המצטיינים יחסית לשנה שעברה. המצטיינים יזכו במלגת לימודים. התוכנית אקדמיה בתיכון מאפשרת לתלמידים בעלי הישגים גבוהים לצבור נקודות זכות אקדמיות לתואר, ובמקצועות מסוימים הם יכולים גם להמיר את הלימודים בתיכון ובחינות הבגרות בהם בקורסים אקדמיים. (בתמונה אחד הזוכים – אופיר שילה, תלמיד כיתה י"א מתיכון רבין בתל מונד).
משרד החינוך מעניק לתלמידים שמשתתפים בתוכנית מלגת סיוע כלכלי או מלגת הצטיינות. מלגת הצטיינות ניתנת לתלמיד שקיבל ציון של 85 ומעלה בשני קורסים, בשנת לימודים אחת.
הקריטריונים להצטיינות באו"פ הם; לסיים בהצלחה לפחות חמישה קורסים אקדמיים, שמקנים 2 נקודות זכות, בשנת לימודים אחת; ממוצע ציונים משוקלל של 95 ומעלה; ללא אף כישלון בקורס אקדמי בתקופת ההצטיינות; ללא אף עבירת משמעת.
בתוכנית אקדמיה בתיכון משתתפים השנה כ-1,700 תלמידים, הלומדים במוסדות אקדמיים ברחבי הארץ. התוכנית פועלת בבית הספר גם אם יש רק תלמיד אחד שמעוניין בה. רבים מהתלמידים המצטיינים משלבים יחד עם לימודיהם האקדמיים גם עשייה חברתית.
בין מצטייני האו"פ השנה ישנם שלושה תלמידי חטיבת ביניים שלומדים מתמטיקה – הצעיר ביניהם עתיד לסיים את התואר עד גיל 16; שמונה תלמידי כיתות י"א-י"ב שלומדים מתמטיקה; שני תלמידי י"א-י"ב שלומדים מדעי המחשב; תלמיד אחד בכיתה י"א שלומד מדעי הטבע; ושני תלמידי ט'-י' שלומדים מדעי החברה.

השאירו תגובה

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל

עוד כתבות

הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו

עקבו אחרינו